IV NIEDZIELA  ADWENTU - 20.12.2009           Św. Szczepana - 26.12. 2009          Plan Kolędy 2009/2010            Plan sprzątania kościoła 2010

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Mirosław Tosza.   Prośmy o dary Ducha św. dla niego i dla nas, aby Słowo Boże dotarło do naszych serc. Plan rekolekcji jest w naszych domach, ale dla porządku przypominamy: w poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami dla dorosłych na roratach o 6.45, o 9.00 i 18.00( w poniedziałek i wtorek Eucharystia wieczorna wyjątkowo o g. 18.00- by dać większą możliwość tym, którzy zechcą skorzystać z rekolekcji) . Dzieci w obydwa dni mają Msze św. z naukami o 16.00. Młodzież z gimnazjum przyjdzie w poniedziałek i wtorek na g. 10.30. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi św. w godz. 6.30- 11.00, i po południu od 15.00 do 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze przygotować się do Świąt. W poniedziałek i wtorek taca zbierana na Mszach św. przeznaczona jest na potrzeby rekolekcji. Dzisiaj także o 15.00 Mszą św. rozpoczniemy spotkanie wigilijne osób samotnych z naszej parafii.
  2. W tym tygodniu młodzież i ministranci roznieśli życzenia do naszych domów. Ofiary składane w kopertach przy okazji świąt będą przeznaczone na pracę wokół kościoła. Na wiosnę, mamy nadzieję, że będzie dokończony kawałek muru przy ulicy, zakupiony materiał na chodniki wokół kościoła i zrobione schody przy głównym wejściu do kościoła. Szerzej na ten temat będzie mowa w czasie sprawozdania  za miniony rok na początku stycznia.
  3. Dziękujemy parafianom z ul. Na Błoniach, a byli to Halina Strumińska, Edyta Bełkot, Elżbieta Perek, Józefa Leśniak, Anna Więcek, Mariola Dudek: za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w kwocie 90 zł. W wigilię, w czwartek o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Na Błoniach od nr 11 do 15. W gablocie wisi porządek sprzątania kościoła na pierwsze półrocze 2009r. Prosimy zapoznać się z nim, tak by wspólnie z sąsiadami zaplanować sobie tę posługę na rzecz naszej Wspólnoty.
  4. W środę od 8.30 odwiedziny chorych z Sakramentami świętymi. Prosimy do wtorku zgłaszać swoich bliskich.
  5. Do czwartku roraty o 6.45. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty, zwłaszcza w czasie rekolekcji. Nie będziemy spowiadać w Boże Narodzenie. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. O g.6.45 ostatnie roraty na które wszystkich zapraszamy. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W Wigilię Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, pamiętajmy o zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  6. Pasterka tradycyjnie o północy. Kwadrans przed Pasterką Nowenna do Dzieciątka Jezus. Podczas Pasterki taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia (domy samotnej Matki).
  7. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zarówno w pierwszy jak i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W drugi dzień świąt taca przeznaczona na uczelnie katolickie. W następną niedzielę uroczystość świętej Rodziny z Nazaretu. Jest to patronalne swięto Rodzin Katolickich.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj kolejny numer gazetki parafialnej m.in. z porządkiem sprzątania na pierwsze półrocze 2010r. Kolęde- wizytę duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek 28.12. - plan kolędy wisi już w gablocie, jak również został wydrukowany w naszej gazetce Są jeszcze świece na stół wigilijny oraz inne pamiątki świąteczne.
  9. Przypominamy o koncercie kolęd  w naszej świątyni, w wykonaniu Z. Wodeckiego, H. Frąckowiak, A. Majewskiej, W. Korcza 17.01. o g. 18.00. Bilety są do nabycia w kościele i w niektórych sklepach w Jeleniu w cenie 25 zł. Dzieci i młodzież gimnazjalna mają wstęp wolny.

Spotkajmy się zatem przy żłóbku na Pasterce. Niech nam Bóg Błogosławi.