<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 96        następny nr >>>

Zamyślenia nad Słowem Bożym

I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".
I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. (Mk 9,7-8)

Obłok, symbol Bożego objawienia, Bożej obecności wśród ludu pełnej troski a zarazem tajemnicy. Głos z obłoku, głos Ojca potwierdza misję Jezusa, umiłowanego Syna i wzywa lud Boży, reprezentowany przez Apostołów do posłuszeństwa głosowi Pana. Czy jestem posłuszny Jezusowi? Czy wsłuchuję się w Jego głos, wsłuchuję się codziennie i uważnie? Czy Jezus jest moim umiłowanym? Czy kocham Jezusa? Czy troszczę się o tę miłość i nieustannie ją pogłębiam? Czy w Jezusie czuję się umiłowanym dzieckiem Bożym? Czy zdaje sobie sprawę, że w Jezusie Boża obecność, do tej pory skrywana w obłoku, staje się dla mnie taka "bliska" "dotykalna"? Obłok ją osłaniał, ukrywał. W Jezusie ona się odsłania, ujawnia. Czy ja nie usiłuję się ukryć przed Panem w jakiś "obłokach" tego świata np. chronicznego braku czasu? Mija czas szczególnego objawienia Bożej chwały na górze Tabor.
Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Siedem słów Jezusa na krzyżu /cz.2/

Niejednokrotnie gdy ktoś przeczuwa, że niebawem umrze i chce tym których kocha pozostawić coś po sobie spisuje testament, a wobec najbliższych wypowiada ostatnie słowa. Im osoba bliższa sercu, tym jego słowa są cenniejsze i droższe. Kochający noszą w sercu i rozpamiętują ostatnie słowa swoich bliskich. Są one dla nich światłem, pociechą lub darem na dalsze dni. ...Była godzina trzecia, gdy Go ukrzyżowali...
W ciągu trzech długich godzin ciszy i bolesnego bezruchu - umierający Jezus wypowiedział siedem ostatnich słów. Wsłuchując się w nie można się dowiedzieć, co Jezus widział, czuł i myślał, co chciał nam powiedzieć w tych serdecznych słowach u kresu wszystkiego.