<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 93        następny nr >>>

Boże Dziecię prosi o naszą miłość!

Nasz Adwent, nasze oczekiwanie na przyjście Jezusa dobiega końca. Czy jesteśmy już gotowi na przyjęcie Zbawiciela? Czy nasze serca są gotowe? Jeżeli nie oddamy Bogu naszych trudnych spraw, nie pojednamy się z tymi z którymi coś nas poróżniło, nie zbierzemy się na odwagę wyznania swoich win zaniedbań to nie będziemy w stanie cieszyć się prawdziwą radością, gdy w wigilijną noc zajaśnieje gwiazda przypominająca przyjście Zbawiciela. Jezus - tak jak każde dziecko - zapragnie ciepła, naszego ciepła. Gdy zdecydujemy się Go zaprosić, powinniśmy dać Mu to co najcenniejsze. Miłość i serce. Po Bożym Narodzeniu będzie Sylwester – ostatni dzień roku. Czy mimo uciech i zabawy pomyślimy, by Bogu podziękować za mijający rok? Wielu z nas na następny dzień z szumem muzyki w uszach uda się na Mszę świętą prosić Boga o pomyślność w Nowym Roku. Ten stary zostawiamy daleko za sobą, bo myślimy już tylko o nowych planach. A ilu z nas powie Bogu: dziękuję – było dobrze, czasem źle, ale dziękuję za to, że byłeś ze mną i dałeś siły by przetrwać trudne chwile. Tyle razy mnie zaskakiwałeś - ot, takie miłe „przypadki” dnia codziennego, za które powinniśmy podziękować Jezusowi. Wielki Bóg z miłości do człowieka stał się malutkim dzieckiem. … ”Nie chce nas przytłoczyć siłą. Sprawia, że nie boimy się Jego wielkości. On prosi o naszą miłość – dlatego staje się dzieckiem” – powie Papież Benedykt XVI.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Święto Trzech Króli

Poprawna nazwa dnia Trzech Króli brzmi Święto Objawienia Pańskiego. To jedno z trzech największych świąt, obok Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Jest ono obchodzone od pierwszych wieków naszej ery, również w obrządku prawosławnym. Przypomina nam, kim jest Chrystus i potwierdza jego boskość.
Zgodnie z Ewangelią św. Mateusza, za panowania króla Heroda w Judei do miejsca narodzin Jezusa przybyli ze Wschodu mędrcy, obecnie nazywani królami, którzy złożyli mu dary. Kacper ofiarował kadzidło - symbol boskości, Melchior złoto - symbol władzy królewskiej, a Baltazar mirrę (używaną do balsamowania ciała) - zapowiedź męczeńskiej śmierci. W Polsce święto Trzech Króli do 1960 roku było dniem wolnym od pracy.