<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 92        następny nr >>>

Zamyślenia nad Słowem Bożym

Gdy król zamieszkał w swoim domu, a Pan poskromił wokoło wszystkich jego wrogów, rzekł król do proroka Natana: Spójrz, ja mieszkam w pałacu cedrowym, a Arka Boża mieszka w namiocie. Natan powiedział do króla: Uczyń wszystko, co zamierzasz w sercu, gdyż Pan jest z tobą. Lecz tej samej nocy Pan skierował do Natana następujące słowa: Idź i powiedz mojemu słudze, Dawidowi: To mówi Pan: Czy ty zbudujesz Mi dom na mieszkanie? Zabrałem cię z pastwiska spośród owiec, abyś był władcą nad ludem moim, nad Izraelem. I byłem z tobą wszędzie, dokąd się udałeś, wytraciłem przed tobą wszystkich twoich nieprzyjaciół. Dam ci sławę największych ludzi na ziemi. Wyznaczę miejsce mojemu ludowi, Izraelowi, i osadzę go tam, i będzie mieszkał na swoim miejscu, a nie poruszy się więcej, a ludzie nikczemni nie będą go już uciskać jak dawniej. Od czasu kiedy ustanowiłem sędziów nad ludem moim izraelskim, obdarzyłem cię pokojem ze wszystkimi wrogami. Tobie też Pan zapowiedział, że ci zbuduje dom. Kiedy w
 ypełnią się twoje dni i spoczniesz obok swych przodków, wtedy wzbudzę po tobie potomka twojego, który wyjdzie z twoich wnętrzności, i utwierdzę jego królestwo. On zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę tron jego królestwa na wieki. Ja będę mu ojcem, a on będzie Mi synem, a jeżeli zawini, będę go karcił rózgą ludzi i ciosami synów ludzkich. Lecz nie cofnę od niego mojej życzliwości, jak ją cofnąłem od Saula, twego poprzednika, którego opuściłem. Przede Mną dom twój i twoje królestwo będzie trwać na wieki. Twój tron będzie utwierdzony na wieki. 2 Sm 7,1-16

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Droga Jezusa - Naszą Drogą (ks. M. Maliński)

 Co roku to samo. Co roku przeżywamy historię życia Jezusa. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc śledzimy, patrzymy, czujemy Go - żyjącego na naszej ziemi.
   Ale strzeżmy się, żeby to nie było wpatrywanie się tylko w Jezusa i w Jego historię. Bo tak naprawdę, to jest również nasza historia. W Jego dziejach odtwarza się nasz los. A Jezus uczy nas swoim życiem, jak powinniśmy postępować w sytuacjach analogicznych do tych, które miały miejsce w Jego życiu.
   Wpatrzony w Jezusa narodzonego w stajni musisz być świadomy tego, że przyjdzie chwila, kiedy będziesz w podobnej sytuacji jak On. Patrząc na Jezusa leżącego w zimnie i ciemności, płaczącego w żłobie, wiedz o tym, że będziesz czuł się nieraz tak, jak bezradny malutki Jezus niezauważony przez ludzi, powitany jedynie przez pasterzy. I przyjdzie czas, kiedy będziesz spędzał swoje dnie w ubóstwie i w niedostatku.