<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 88        następny nr >>>

Jan Paweł II - człowiek modlitwy

Wśród wielu tytułów nadawanych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, prób definicji oraz określeń jego pontyfikatu pojawiły się dwa ważne słowa: człowiek modlitwy. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz pytany o sam rdzeń osoby i geniuszu Ojca Świętego stwierdził, że był to po prostu mąż modlitwy i człowiek kontemplacji Boga. Prymat modlitwy ujawniał się we wszystkich okolicznościach życia Papieża. Pozostanie w naszej pamięci obraz modlącego się brewiarzem przed obrazem Matki Najświętszej Ojca Świętego, kiedy w tym samym czasie czekały na niego rzesze wiernych i światowe media. Trudno nie zauważyć niezwykłego podobieństwa Papieża do wychodzącego na górę Jezusa Chrystusa, który łączył się w modlitwie ze swoim Ojcem, „uzgadniał rytm bicia swego serca z rytmem serca Bożego”, i dopiero po tak przeżytym spotkaniu „na szczycie” wychodził do oczekujących Go ludzi, aby nauczać, uzdrawiać i zbawiać.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Światowy Dzień Misyjny

Niedziela Misyjna zachęca wszystkich do zaangażowania w ewangelizację, a możliwość wsparcia 24 października działalności misyjnej nie jest jedną z wielu zbiórek na misje. - Jest to zbiórka papieska, czyli dla misji, które pozostają pod opieką papieża, a jest to ponad 1000 diecezji na terenach misyjnych.„Październikowe obchody Światowego Dnia Misyjnego stanowią (...) okazję do odnowionego zaangażowania w głoszenie Ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego” – pisze w tegorocznym orędziu Ojciec Święty Benedykt XVI. Do obchodów Niedzieli Misyjnej, przypadającej 24 października, zachęca wspólnoty diecezjalne i parafialne, instytuty życia konsekrowanego, ruchy kościelne i cały lud Boży. 84. Światowy Dzień Misyjny obchodzony będzie pod hasłem „Budowanie wspólnoty kościelnej ma kluczowe znaczenie dla misji”.