<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 83        następny nr >>>

... Królowo Aniołów - módl się za nami

Maryja - Matka Boga, Niepokalana, Królowa Nieba i Ziemi, Królowa Polski i całego świata, Królowa Rodzin, jest także Królową Aniołów. Za Królową i Panią obrali Ją sobie zarówno prości ludzie, jak i wielcy tego świata. Maryja nie ma względu na osoby, wstawia się za wszystkimi, którzy uciekają się pod Jej opiekę - tytuł Królowej przyznano Maryi już na samym początku chrześcijaństwa. Czym jest. Królowanie? W logice Bożej - Królowanie to służba, to skoncentrowanie się na drugim człowieku. Taka właśnie jest Maryja. W maju we wszystkich kościołach słychać śpiew Litanii Loretańskiej. Przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach gromadzą się ludzie, by także śpiewać Bożej Matce: ...Chwalcie łąki umajone, góry doliny zielone.... Litania zawiera wiele imion jakimi nazywamy Matkę Bożą, lub zwracamy się do Niej w różnych chwilach życia. Gdy przeżywamy radość - Ona jest "Przyczyną naszej radości", gdy zgrzeszymy -"Ucieczką grzeszników" ,kiedy chorujemy - Matka Boża jest "Uzdrowieniem chorych". Maryja jest "Matką Najmilszą", " Matką Dobrej Rady". W niebie jest "Królową Aniołów, Proroków, Apostołów," - a na ziemi: "Królową świata".

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Czy wystarczy zwykłe dziękuję?

„Dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości.”

Czy wystarczy zwykłe dziękuję? Czy wdzięczność za ten wielki dar można wyrazić słowami? Wielki... Jedynie trzech papieży przed Nim, zasłużyło na ten przydomek a i ludzi świeckich na przestrzeni wieków z przydomkiem wielki nie ma znowu tak dużo: gdzieś około trzydziestu (ze świecą szukać kogoś kto z pamięci wymieni dwudziestu). Czym zasłużył na przydomek wielki? Pewno po jego beatyfikacji ukaże się mnóstwo naukowych analiz rozważających czy rzeczywiście był wielki i dlaczego. Dla mnie osobiście wielkim był już wcześniej nim ktokolwiek Go takim nazwał.