<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 81        następny nr >>>

Kiedy zagaśnie Wieczna Lampka
Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa w Naszym Kościele o godz. 20.00.

W atmosferze światła i ciemności zostanie w Wielki Piątek odprawiona Droga Krzyżowa w naszym kościele. Zaplanowana została późnym wieczorem, kiedy ciemność zacznie ogarniać naszą okolicę, kiedy każdy, nawet ten najbardziej zapracowany rozpocznie już swój „długi weekend”. W trakcie drogi krzyżowej symbolicznie będą gasły wszystkie światła w naszym kościele, aż do momentu gdy przy XII stacji drogi krzyżowej zgaśnie wieczna lampka. Symbol Chrystusa obecnego w Kościele. Gaśnie ona tylko raz do roku w Wielki Piątek. Wtedy nastanie ciemność.
          Wyjdźmy z domu tego wieczoru, jak owe ewangeliczne roztropne Panny, z lampą i zapasem oliwy, aby je zapalić i trwać w oczekiwaniu na powrót oblubieńca.  A wszystko po to, aby wejść z nim do nowego życia w Wielkanocny Poranek.  Podczas tego nabożeństwa będziemy zapalali malutkie znicze. Proszę was, abyście przynieśli je ze sobą. Każdy zapali go wtedy, kiedy uzna że zaczyna ogarniać go już ciemność. Będzie to symboliczna walka z grzechem i ciemnością. Oby ciemność nas nie ogarnęła.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Zamyślenia nad Słowem Bożym

Wtedy jeden z Dwunastu, imieniem Judasz Iskariota, udał się do arcykapłanów i rzekł: "Co chcecie mi dać, a ja wam Go wydam". A oni wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Odtąd szukał sposobności, żeby Go wydać. Wtedy Judasz, który Go wydał, widząc, że Go skazano,opamiętał się, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom i starszym i rzekł: "Zgrzeszyłem, wydawszy krew niewinną". Lecz oni odparli: "Co nas to obchodzi? To twoja sprawa". Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem poszedł i powiesił się.  (Mt 26,14-16; 27,3-5)