<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 78        następny nr >>>

Wspomnienia o Ojcu Pio

Brat Pasquale opowiadał. Pewnego dnia opuszczając stację kolejową w Foggi złapał autobus jadący do St. Giovanni Rotondo. Podczas gdy autobus przemierzał Puglię, Brat Pasquale pomyślał sobie: "Życie duchowe czasami wygląda tak jak byśmy byli zmuszeni do wspinaczki po szkle!".
Kiedy dotarł do klasztoru i wszedł do zakrystii, poprosił o spowiedź u Ojca Pio.
Zawrócił i wszedł za kotarę konfesjonału, aby się wyspowiadać. Po tym jak otrzymał rozgrzeszenie, obrócił się, by wyjść, wtedy Ojciec Pio powiedział do niego uśmiechając się: "Więc, życie duchowe czasami wygląda tak jak byśmy byli zmuszeni do wspinaczki po szkle!?".
Brat Pasquale nie odpowiedział nawet słowem, zrozumiał, że Ojciec Pio jest człowiekiem Boga.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

JAN PAWEŁ II WIELKI - Niech zstąpi Duch Twój...

W dzisiejszym numerze zamieszczamy fragmenty homilii papieskiej wygłoszonej w czasie Mszy Św. odprawionej na Placu Zwycięstwa - Warszawa, 2 czerwca 1979. Pamiętnej homilii, która była przyczynkiem do zmian ustrojowych, jakie niedługo po tym wydarzeniu nastąpiły.