<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 77        następny nr >>>

Ojciec Pio opisał niektóre własne doświadczenia w listach do swojego duchowego ojca:

List do Ojca Augustyna, 7 kwietnia 1913 r:
Moj drogi Ojcze, w piątek rano, kiedy jeszcze leżałem w łóżku, ukazał mi się Pan Jezus. Był zdruzgotany i załamany. Ukazał mi ogromny tłum księży, pośród których było wielu dygnitarzy z różnych kościołów.
Jedni odprawiali Msze św. bez należnego nabożeństwa, inni  ubierali  lub zdejmowali szaty liturgiczne bez żadnego szacunku. Widok Pana Jezusa w tak opłakanym stanie  wywołał we mnie ogromny ból. Zapytałem dlaczego tak cierpi. Nie odpowiedział, tylko pokazał mi ukaranie tych księży. Za chwile jednak, patrząc na nich z wielkim smutkiem zapłakał i zobaczyłem jak dwie duże łzy spłynęły po Jego twarzy. Odwrócił się i odszedł stamtąd wypowiadając gorzko pod ich adresem –„Mordercy!”

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

JAN PAWEŁ II WIELKI

W szybkim tempie zbliża się dzień beatyfikacji naszego rodaka, nieodżałowanej pamięci Papieża Jana Pawła II. Do tego czasu w naszych kolejnych wydaniach będziemy  przypominać jego naukę. Zacznijmy od początku, czyli słów skierowanych do rodaków zgromadzonych pod przewodnictwem Prymasa Wyszyńskiego w sali audiencyjnej 23 października pamiętnego Roku Pańskiego 1978 tuż po wyborze Papierza-Polaka na Stolicę Piotrową.