<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 69        następny nr >>>
>>> więcej w naszej gazetce >>>
>>> pełny tekst gazetki >>>

Tydzień Misyjny - "Aby mieli życie" 18.10.2010

Obchodzony każdego roku Światowy Dzień Misyjny jest wezwaniem do udzielenia misjonarzom różnorodnego wsparcia, ale przede wszystkim do wytrwałej modlitwy w intencji misji. Cenna jest zwłaszcza modlitwa różańcowa, a geneza Żywego Różańca ma właśnie charakter misyjny. O tym, że nakaz misyjny Chrystusa do pozyskiwania „uczniów ze wszystkich narodów” dotyczy wszystkich wierzących przypomina w orędziu na Światowy Dzień Misyjny papież Benedykt XVI. Dodaje, że misja Kościoła polega na tym, aby „zarażać” nadzieją wszystkie narody.

X Dzień Papieski 10.10.10

Wdzięczni jesteśmy Bożej Opatrzności za dar Wielkiego Papieża, naszego rodaka, Sługę Bożego Jana Pawła II.  W 1999 roku w Starym Sączu w czasie homilii mówił: „Święci wołają o świętość”.
„Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz” - czytamy w Księdze Kapłańskiej /19,2/.

Niezależnie od kultury, czy wyznawanej religii, każdy człowiek, każdy z nas, chce być szczęśliwy. Wielu ludzi całe swoje życie poświęciło i poświęca na wielkim poszukiwaniu szczęścia. Wielu pytało i pyta: co robić, jak postępować, jak żyć, w co wierzyć aby być szczęśliwym? Na te pytania w ciągu wieków powstawały różne odpowiedzi, ale człowiek nie zawsze mądrze potrafił wybierać. Tymczasem nikt i nigdy nie znał człowieka tak dobrze jak Chrystus. Tylko On był i jest w stanie pokazać człowiekowi prawdziwy cel i sens życia. On nigdy nikogo nie oszukał, nigdy nikogo nie rozczarował. Nikogo, kto Mu bez reszty zaufał.

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony