<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 65        następny nr >>>
>>> więcej w naszej gazetce >>>
>>> pełny tekst gazetki >>>

Zadania rodziny chrześcijańskiej

Cztery podstawowe zadania rodziny: 1. tworzenie wspólnoty osób.  2. służba życiu.  3. udział w rozwoju społeczeństwa.  4. uczestnictwo w życiu i posłannictwie Kościoła. Zadanie trzecie dziś w naszej gazetce.

Przeżyjmy czerwiec przy Sercu Jezusa i Maryi

W czerwcu nasze serce, modlitwy i myśli powinny być przy Sercu Bożym i Sercu Maryi. W tym miesiącu bowiem na życzenie Samego Jezusa czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny. Serce - słowo znane, powtarzane, powszechne i oczywiste. Serce posiada każdy, a w sercu ukrytych jest wiele tajemnic i doświadczeń. Dla wierzących najważniejsze jest Serce Jezusa. Serce kojarzy się z Miłością, nic więc dziwnego, że Jezus posłużył się znakiem serca, aby przypomnieć nam o Swej Miłości. Objawiając Swoje Serce św. Małgorzacie Marii Alacogue, chciał nam powiedzieć: Kocham cię. Nie bój się! Ja wezmę twoje życie w Swoje ręce. Zaufaj Mi. Patrz na Moje Serce i pozwól, bym upodobnił twoje serce do Mojego. Miej tylko otwarte serce! Wobec istniejącego zła Jezus domaga się, byśmy czcili Jego Serce, przyjmowali Komunię świętą wynagradzającą i adorowali Go w Najświętszym Sakramencie.

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony