MAMY RELIKWIE ŚW. OJCA PIO

Padre Pio de Pietrelcina. Któż nie zna dziś tego pokornego kapucyna, noszącego na swoim ciele rany Chrystusa - stygmaty. Kapłan będący wzorem spowiednika i kierownika duchowego. Osoba obdarzona zdolnością czytania w ludzkich sumieniach; obdarzona zdolnością bilokacji. Znane są doskonale wszystkie dary, którymi Bóg go obdarzył. Jednak nie tylko ze względu na nie z taką fascynacją wpatrujemy się w postać tego Świętego. Nie stygmaty, nie dar przewidywania przyszłości, nie pięknie odprawiana Eucharystia są tu najważniejsze. Spójrzmy na Niego, jako człowieka nieustannej, głębokiej, mistycznej modlitwy. To chcemy podziwiać i tego chcemy się uczyć. Postać pokornego zakonnika z San Giovanni Rotondo fascynuje i pociąga miliony ludzi na całym świecie. Było tak jeszcze za życia świętego o. Pio i jest tak nadal. Liczne grono jego duchowych synów i córek zaczęło tworzyć tzw. Grupy Modlitewne świętego o. Pio. Pierwsza taka Grupa powstała z inicjatywy samego Padre Pio, jako odpowiedź na apel Papieża Piusa XII, który w 1947 r. prosił o modlitwę w intencji pokoju na świecie.

<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 62        następny nr >>>
>>> więcej w naszej gazetce >>>
Goczalkowice, Goczalkowice-Zdroj
>>> pełny tekst gazetki >>>
trumna św. Wojciecha

Święty Wojciech

Św. Wojciech-biskup i męczennik, którego Kościół w Polsce uznaje za jednego ze swoich głównych patronów, pochodził z książęcego rodu czeskich Sławnikowiców, spokrewnionego przez Dąbrówkę z dynastią Piastów. Po latach dzieciństwa spędzonego na dworze rodziców w czeskich Libicach, zdobył wykształcenie w Magdeburgu, gdzie przez 10 lat pobierał nauki w jednej z lepszych szkół owych czasów. Tam też otrzymał bierzmowanie, a na cześć ówczesnego arcybiskupa Magdeburga przyjął drugie imię Adalbert. W 981 roku powrócił do Czech, gdzie otrzymał święcenia kapłańskie, a rok później, po śmierci biskupa praskiego Dytmara, objął tamtejsze biskupstwo.