DUCHOWA ADOPCJA

25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas wieczornej Mszy Świętej kilka osób z naszej parafii złożyło uroczyste przyrzeczenie i przyjęło zobowiązanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża - 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy „Panie Jezu” w intencji dziecka i jego rodziców. Tekst modlitwy na naszej stronie.

PARAFIALNE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY KREATYWNEJ

Młodzież gimnazjalna z naszej parafii postanowiła założyć Parafialne Stowarzyszenie Młodzieży Kreatywnej. Stowarzyszenie to ma na celu pomoc tym, którzy jej potrzebują, jak również rozwój i rozwijanie talentów młodych ludzi w nim zrzeszonych. Dzieli się ono na 4 grupy. Pierwsza z nich, to Grupa Charytatywna, której celem jest pomoc młodzieży z trudnościami intelektualnymi, jak również wszystkim naszym parafianom (osobom starszym, samotnym, schorowanym) w czynnościach przydomowych, które jest im ciężko samemu wykonać. Młodzież zrzeszona w tej grupie współpracuje także z Caritas Diecezji Sosnowieckiej i w zamyśle jest także założenie Szkolnego Koła Caritas.

<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 60        następny nr >>>
>>> więcej w naszej gazetce >>>
>>> pełny tekst gazetki >>>