<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 120        następny nr >>>

Ja tam byłem. Głosy spod Krzyża
Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa w Naszym Kościele o godz. 21.00.

Przeżywając niezwykłe i godne zapamiętania wydarzenia i wypadki, albo zaledwie ocierając się o nie, ludzie zapisują w życiu - świadomie czy nieświadomie - karty historii. A potem nie mogą odejść z tej historii. Pozostają związani z nią, na dobre czy na złe. Na zawsze. Bowiem czas biegnie w jednym kierunku i nie można pójść pod prąd.
Ja tam byłem. Zwyczajne stwierdzenie. Podmiot i orzeczenie, które jednak niosą w sobie wymiar czasowo-przestrzenny. Ja - obecny - w konkretnym momencie, w konkretnym miejscu. I to wszystko. Nic więcej. Chyba, że w tym miejscu i w tym momencie coś szczególnego przydarzy się mnie albo komuś obok mnie. Coś, co potrafi obalić te czasowo-przestrzenne bariery sprawiając, że odnajdujemy się w zawieszonym „na zawsze".

Zaproszenie na Wielkopiątkową Drogę Krzyżową
Triduum 2012
Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Triduum Paschalne 2013