<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 118        następny nr >>>

Katolicy w Polsce modlą się w intencji papieża Benedykta XVI i o dobry wybór jego następcy. Główna dziękczynna Msza św. z udziałem Episkopatu Polski zostanie odprawiona 5 marca w archikatedrze warszawskiej, ale to w czwartek 28 lutego, w ostatni dzień pontyfikatu Benedykta XVI, w wielu kościołach będą zanoszone gorące modlitwy. Polacy spontanicznie przyłączyli się do modlitwy w intencji Benedykta XVI, zaraz po tym jak w poniedziałek 11 lutego ogłosił swój zamiar rezygnacji z urzędu 28 lutego. W życiu Kościoła są chwile wymagające szczególnej modlitwy i zjednoczenia serc ufających Bożej Opatrzności.W takiej sytuacji znalazła się właśnie wielka wspólnota Kościoła Chrystusowego. Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji Benedykta XVI, „który przez prawie osiem lat niezwykle ofiarnie, mimo podeszłego wieku, kierował łodzią Piotrową”.

>>> więcej w naszej gazetce >>>

Zamyślenia nad Słowem Bożym

Tabor jest górą paradoksów. Razem z Apostołami oglądamy niepojęte piękno przemienionego człowieczeństwa Jezusa, a jednocześnie słyszymy rozmowę o "Jego odejściu, którego miał dokonać w Jerozolimie". Chwała i śmierć, piękno i upodlenie. W życiu też zapewne nieraz stawaliśmy przed podobnymi paradoksami. Pytaliśmy: Jaki w tym sens? Po co to wszystko? Czy nie można by inaczej? Tabor jest górą paradoksów, na której Bóg niczego nie wyjaśnia, nie tłumaczy, tylko wskazując na Jezusa, mówi: "Jego słuchajcie".

Benedykt XVI ustąpi z urzędu 28 lutego br.
Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line