<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 114        następny nr >>>

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta
w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk
i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana.

>>> więcej w naszej gazetce >>>

Bóg kiedyś stał się jednym z nas

Na zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego życzę Wam wszystkim – drodzy Parafianie – wszelkiego błogosławieństwa Bożej Dzieciny, dobrego zdrowia, radości – szczególnie tej płynącej ze świadomości prawdziwej bliskości Boga, szczęścia rodzinnego i pokoju serca. Niech wspólne świętowanie i modlitwa umacniają Wasze rodziny w wierze i miłości, napełniając Was pogodą ducha i optymizmem w spojrzeniu w przyszłość. Błogosławionych Świąt!

ks. proboszcz Janusz Glanowski

Zamyślenia nad Słowem Bożym