<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 109        następny nr >>>

Obraz Jezusa Miłosiernego

(DZIENNICZEK św. siostry Faustyny) Płock 22 lutego 1931 r.

Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie” (Dz. 327). „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask, a przez to niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570).  (...) Obiecuję, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci.

>>> więcej w naszej gazetce >>>

Adoracja obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwi Jana Pawła II z piątku na sobotę 19-20.X.2012

22.00 – Wiosny Ludów
23.00 – Wygoda, Banasika, Na Stawach
24.00 – Drabowe Bagno, Pastwiskowa, Witkiewicza, Anczyca, Proksy, Księcia Józefa, Banachiewicza, Koszutskiej,
  1.00 – Starzyńskiego, Galla Anonima, Szulgacza, Wawrzyńskiej, Prądzyńskiego, Czerwieńskiego,  Wańkowicza, Słonimskiego, Omturowców
  2.00 – Kunickiego, 700- lecia, Flisaków, Rynek, Celników;
  3.00 – ks. Sulińskiego, Lipinka, Koniówki, Zelwerowicza;
  4.00 – Zwycięstwa od Rynku do Żurawiej włącznie;
  5.00 – Zwycięstwa od Żurawiej do Bożka, Dolna, Wielki i Mały Dół;
  6.00 – Koniec Zwycięstwa- od Bożka, Nadrzeczna, Osadników, Kosów, Rzepeckiego;
  7.00 – Bożka, Wielkich Łowów, Łęgowa, Na Grobli, Lokacji, Leśnej Osady, Biały Brzeg;

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line