<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 107        następny nr >>>

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

Podczas peregrynacji będziemy mogli Jezusowi przychodzącemu do nas w Cudownym Obrazie oddać naszą cześć, podziękować Mu za udzielone nam łaski oraz błagać Go o miłosierdzie dla nas i całego świata. Mocno ufamy słowom Pana Jezusa, wypowiedzianym do świętej Siostry Faustyny Kowalskiej: Obiecuję, że dusza, która będzie czcić ten obraz, nie zginie. Obiecuję także, już tu na ziemi, zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie w godzinę śmierci. Ja sam bronić ją będę jako swej chwały (Dzienniczek, 48).
Wiele jest z naszej strony starań o to, by na świecie, a przede wszystkim w naszym narodzie i w naszych rodzinach, panował prawdziwy pokój i spokój. Pamiętajmy jednak, że Pan Jezus mówił: Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego (Dzienniczek, 300). Nad tym przesłaniem naszego Boskiego Mistrza chcemy również pochylić się podczas peregrynacji i wprowadzić je w życie.

>>> więcej w naszej gazetce >>>

Św. Stanisław Kostka - patron młodych na dzisiejsze czasy

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży – św. Stanisława Kostki. Urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Przasnysza (diecezja płocka). W tym roku przypada 435. rocznica jego śmierci. Znany badacz dziejów św. Stanisława Kostki – ks. kan. Janusz Cegłowski zastanawiał się przy jego grobie w Rzymie: „Czy dzisiaj, po kilku wiekach od śmierci, może on być światłem, wskazówką, ostoją w poszukiwaniach, wątpliwościach, zagubieniach czy decyzjach współczesnej młodzieży... Przez tyle lat wydawało mi się, że Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła. Myślałem sobie: Co ma dzisiaj do zaproponowania ten odległy patron młodych, chłopak z XVI stulecia – młodzieży początku XXI wieku, młodzieży nasyconej kulturą absurdu, konsumpcji, seksu i zmysłów; kulturą utraty sensu i wyśmiewanej wiary; kulturą brutalności, przemocy i braku szacunku wobec drugiego człowieka; kulturą niewiary w miłość, w Ojczyznę, w tradycję; kulturą rozpadających się rodzin i przyjaźni; kulturą samotności i rozpaczy, która wyciąga rękę po narkotyk, alkohol lub samobójstwo, i kulturą przerażającej pustki”.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line