<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 102        następny nr >>>

Bliski Duch Święty

Zesłanie Ducha Świętego - trzeba je przeżyć, trzeba go doświadczyć. Aby to zrobić, nie wystarczy wówczas o Nim przeczytać, na Ducha trzeba się otworzyć, to z kolei wymaga pełnej świadomości tego, z Kim i z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Inaczej Duch Święty pozostanie dla nas tajemniczą regułką wkuwaną do bierzmowania, przedmiotem teologicznego artykułu. On zaś jest Bogiem żywym, działającym tak blisko nas, że gdybyśmy się lepiej przyjrzeli, bylibyśmy tą bliskością zdumieni, zaskoczeni, urzeczeni i co najważniejsze - odmienieni. Spróbujmy zmierzyć się z tym i niejako na nowo "zaznajomić" z Duchem Świętym, obalić w sobie skłonności do magicznego myślenia o Jego działaniu, zweryfikować dotychczasową wiedzę o pojęciach, sposobie mówienia i myślenia o Trzeciej Osobie Boskiej. Oczywiście, nie tylko dla intelektualnej satysfakcji... Duch Święty nie jest czymś nieokreślonym, niejasną silą, mocą. Jest po pierwsze Kimś.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Zamyślenia nad Słowem Bożym

Bracia: Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: "Panem jest Jezus".(...) Wszystkim zaś objawia się Duch dla
wspólnego dobra. Podobnie jak jedno ciało, choć składa się z wielu członków, a