<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 100        następny nr >>>

...Królowo Aniołów - módl się za nami

Maryja - Matka Boga, Niepokalana, Królowa Nieba i Ziemi, Królowa Polski i całego świata, Królowa Rodzin, jest także Królową Aniołów. Za Królową i Panią obrali Ją sobie zarówno prości ludzie, jak i wielcy tego świata. Maryja nie ma względu na osoby, wstawia się za wszystkimi, którzy uciekają się pod Jej opiekę - tytuł Królowej przyznano Maryi już na samym początku chrześcijaństwa. Czym jest Królowanie? W logice Bożej - Królowanie to służba, to skoncentrowanie się na drugim człowieku. Taka właśnie jest Maryja. W maju we wszystkich kościołach słychać śpiew Litanii Loretańskiej. Przy krzyżach przydrożnych i kapliczkach gromadzą się ludzie, by także śpiewać Bożej Matce: ...Chwalcie łąki umajone, góry doliny zielone.... Litania zawiera wiele imion jakimi nazywamy Matkę Bożą, lub zwracamy się do Niej w różnych chwilach życia. Gdy przeżywamy radość - Ona jest "Przyczyną naszej radości", gdy zgrzeszymy -"Ucieczką grzeszników" ,kiedy chorujemy - Matka Boża jest "Uzdrowieniem chorych". Maryja jest "Matką Najmilszą", " Matką Dobrej Rady". W niebie jest "Królową Aniołów, Proroków, Apostołów," - a na ziemi: "Królową świata".

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line

Nam na przykład dan jest

Zmartwychwstał!
A tak bardzo staraliśmy się temu przeszkodzić: podjęte zostały wszelkie środki zarówno techniczne jak i administracyjne. Zabito Go bardzo dokładnie tak jak nakazuje solidna szkoła rzymskich legii: więc najpierw biczowanie potem wyczerpująca droga z krzyżem przybicie i zawieszenie a gdyby jeszcze tego było mało to cios włóczni w serce całkowicie rozwiązuje problem. Zastosowano też najlepsze z możliwych środki administracyjne: opłacony tajny współpracownik (TW.), służby specjalne mające pojmać Go w warunkach nocnych bez budzenia sensacji, proces w trybie doraźnym z zastosowaniem wszystkich metod perswazji i naginania prawa, w końcu wyrok i poniżająca egzekucja a jako dodatkowe zabezpieczenie ciężki głaz, pieczęcie i straże przy grobie. A on nic po prostu zmartwychwstał jakby te wszystkie środki Jego nie dotyczyły.