<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 235        następny nr >>>

weź udział w Mojej męce

Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa w Naszym Kościele o godz. 21.00

Od czasu do czasu Bóg daje światu wyjątkowych ludzi. Świętych, mistyków, którzy w sposób szczególny wzywają nas do nawrócenia. Takim znakiem Bożym dla świata był i jest nadal Święty Ojciec Pio. Przez pół wieku z pokorą i zaufaniem Chrystusowi nosił na swym ciele Jego wielkopiątkowe rany, stygmaty ukrzyżowanej Miłości. Stulecie przyjęcia stygmatów i pięćdziesiąta rocznica śmierci Ojca Pio to dobra okazja, by odkryć na nowo tego świętego Kapucyna.

Ostatnia Droga Krzyżowa w tegorocznym Wielkim Poście, a po niej ten najbardziej wyjątkowy czas w roku - Święta Paschalne. Ale czy dla nas ma to jeszcze jakieś znaczenie? Czy znajdę na nią czas?
W ogrodzie oliwnym Jezus z nieukrywanym żalem zwrócił się do śpiących apostołów: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną? " (Mt 26, 40). W przeddzień wielkopiątkowej drogi krzyżowej warto może postawić inne pytanie: „Czyż i wy chcecie odejść?” (J 6, 67).
Tym razem w śmiertelnej męce Zbawiciela, towarzyszyć nam będzie Święty Ojciec Pio. Treść drogi krzyżowej wypełnią niezwykle poruszające opisy cudów, silnie oddziaływujące na wyobraźnię i zachęcające do poszukiwania własnego miejsca w zbawczych wydarzeniach. Co przeżywał w swoim życiu, o czym pisał. Jak zmieniło się jego życie po otrzymaniu stygmatów, co wycierpiał, jak przepraszał za grzechy? O tym wszystkim już w Wielki Piątek.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line