<<< poprzedni nr          Głos Parafialny nr 268        następny nr >>>

Ogniwo Miłosierdzia - Październik Miesiącem Różańca

"Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja różańcowa dała nam zwycięstwo."- taki napis Wenecjanie umieścili na kaplicy wybudowanej w dowód wdzięczności za zwycięstwo pod Lepanto w 1571r Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa różańcowe, które my Polacy otaczamy wyjątkową czcią. Biskup Zdzisław Fortuniak podkreśla jednak, że wielokrotne powtarzanie tych samych modlitw było już znane chrześcijanom w pierwszym tysiącleciu. Przykładowo - w połowie IX wieku odparcie Saracenów spod Rzymu przypisuje się różańcowi, który wówczas składał się z 50 modlitw "Ojcze nasz".

>>> pełny tekst gazetki >>>

Poświęcenie Kaplicy Matki Bożej Bolesnej

"Gdy Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, co go wznoszą. Na próżno nasze przesiadywanie do późna w nocy, wstawanie wcześnie rano, jeżeli Pan nie zbuduje domu (Ps127). A Pan buduje dom trwały na wieki. Buduje konsekwentnie cegiełka po cegiełce, historia życia po historii życia. Dlatego dziękuję Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za tę piękną kaplicę, za Jego opiekę nad tym dziełem, za to, że udało się ją ukończyć tak szybko. Dokładnie 2 lata temu, w sierpniu 2017r. została wbita przysłowiowa pierwsza łopata. Kaplica została zbudowana wg projektu arch. Marcela Szynowskiego, a wykonawcą całości była firma p. Władysława Filara. Prace geodezyjne wykonał p. Andrzej Kępka.

Napisz do nas Mapa strony Msza On-Line